od Poniedziałku do Piątku od 9 do 20

Czemu endodoncja jest tak ważna?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, z zagrożenia wywołanego chorobami jamy ustnej. Problem wydaje się obejmować jedynie zęby, co jest nieprawdą. Przez niedokładne przeżuwanie pokarmu, wynikające z dyskomfortu podczas gryzienia, można nabawić się wielu chorób przewodu pokarmowego, takich jak : zgaga czy choroba wrzodowa. Pacjentom zagraża również nadkwasota, będąca konsekwencją nadmiernego wydzielania kwasów, niezbędnych do strawienia dużych kawałków pożywienia.

Z kolei serce, wątroba, stawy, nerki to narządy najczęściej padające ofiarami nieleczonego stanu zapalnego. Przez to, iż toksyny bakteryjne z zęba dostają się do krążenia ogólnego, mogą bez trudu dotrzeć do dowolnego organu i całkowicie spustoszyć zdrowie. Najrzadszym, ale i najgroźniejszym powikłaniem takiego stanu jest sepsa, czyli zagrażająca życiu odpowiedź organizmu na zakażenie ogólnoustrojowe.

Niezaprzeczalną zaletą leczenia endodontycznego jest zachowanie własnego korzenia, który pomimo prężnego rozwoju implantologii, nadal jest najlepszym ‘’implantem’’. Wielu pacjentów nie wyobraża sobie nawet częściowej utraty naturalnego uzębienia, dlatego podejmuje leczenie w naszej klinice. Ponadto zabieg przeprowadzony przez doświadczonego lekarza stomatologa, jest leczeniem najmniej ingerującym w naturalny stan zębów.

Dzięki leczeniu przewodowemu nasi pacjenci mogą chwalić się pięknym uśmiechem przez lata. Właściwie wykonany zabieg gwarantuje funkcjonalność zęba, w pełnym zakresie. Najważniejsze- zapewnia też wygodę, w przeciwieństwie do pospolitych protez. Każdy z nas pragnąłby móc na starość chrupać marchewkę, czy zjeść ulubione ciasto z orzechami. Dobrze utrzymany stan zębów umożliwia nam normalne życie, bez ograniczeń w wyborze smakołyków.

Kolejną zaletą leczenia kanałowego jest cena. Jest to najmniej kosztowny sposób, na zachowanie zębów. Protezy stomatologiczne , prócz tego, że są znaczne droższe, to również mniej wygodne. Niekiedy bywa, iż pacjent w ogóle nie jest w stanie przyzwyczaić się do sztucznej szczęki.

Znacznie rozsądniejszym wyjściem z sytuacji wydaje się zabieg implantacji. Niestety jest to najdroższa opcja. W ogólnym rozrachunku, nasi pacjenci najczęściej (jeżeli tylko jest taka możliwość) wybierają leczenie endodontyczne.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem:
33 810 88 77
515 546 452