od Poniedziałku do Piątku od 9 do 20

Na ratunek zębom, czyli na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe, to dla przeciętnego pacjenta odległy temat. Praktycznie nie zdarza się, by ktokolwiek przy rezerwowaniu wizyty, brał pod uwagę konieczność leczenia przewodowego. Ból zęba, najczęściej równa się borowaniu, wiec nie zwracamy szczególnej uwagi na inne możliwości. Ważne jest, by zdawać sobie sprawę, iż nagły, przeszywający ból zęba (zwłaszcza w trakcie gryzienia) może świadczyć o stanie zapalnym miazgi.

Miazga, to miejsce zakończeń naczyń krwionośnych i nerwów. Zasiedlenie jej przez bakterie, jest konsekwencją głęboko sięgającej próchnicy, nie zawsze dającej standardowe objawy. W takim przypadku nieleczony ubytek może rozwinąć się w zgorzel, co oznacza nieuniknione usunięcie zęba. Zmianę te można zahamować, właśnie przez leczenie kanału zębowego.

Nasza klinka od 2003 roku może się poszczycić posiadaniem wysokiej klasy mikroskopu operacyjnego. Lekarze dentyści, od 15 lat przeprowadzający leczenie endodontyczne metodą mikroskopową, zyskali konieczne do bezbolesnego przeprowadzenia zabiegu doświadczenie. Nabyte umiejętności pozwalają w pełni zakończyć leczenie, nawet w przeciągu jednej wizyty. Sprawia to, że pacjenci schodzący z fotela, są zdziwieni, że jest już po wszystkim.

Na początku lekarz oczyszcza kanały z chorej tkanki. Do dezynfekcji używany jest ozon, który idealnie sprawdza się w infekcjach rozbudowanych systemów kanałów korzeniowych. Zmniejsza znacznie dolegliwości bólowe, skraca czas gojenia, co pozwala ograniczyć stosowanie antybiotyków do minimum. Po oczyszczeniu kanałów, w celu zahamowania rozwoju bakterii stosowane są nanojony srebra i złota (często wykorzystywane w najwyższej jakości opatrunkach).

Mikroskop zapewnia odpowiednie oświetlenie i powiększenie leczonego obszaru. Stwarza to możliwość posługiwania się bardzo precyzyjnymi narzędziami. W całym leczeniu najistotniejsze jest szczelne wypełnienie Ze względu na rozmiar kanałów (setne milimetra), wypełnianie ich odpowiednim materiałem stomatologicznym nastręcza niemałych trudności. Tylko wprawiona ręka endodonty może sprostać tak trudnemu zadaniu, dlatego nasi specjaliści, to doświadczeni stomatolodzy.

Chcesz uzyskać więcej informacji dotyczących zabiegów? Zadzwoń:
33 810 88 77
515 546 452