od Poniedziałku do Piątku od 9 do 20

Najważniejsze dla rodzica - czyli w jaki sposób zapewniamy bezpieczeństwo i bezbolesność zabiegów?

Dzieci są najwrażliwszą grupą naszych pacjentów, dlatego z myślą o nich nieustannie śledzimy pojawiające się nowości w dziedzinie stomatologii. Rozwój techniki pozwala nam spełniać marzenia, zarówno lekarzy, jak i rodziców o bezbolesnym i bezstresowym leczeniu smyków. Z tego powodu nasza klinika jest w posiadaniu nowoczesnego, aczkolwiek rzetelnie sprawdzonego sprzętu stomatologicznego.

Najważniejsza jest dla nas pewność, że dziecko podczas wizyty nie poniesie najmniejszej nawet szkody- ani psychicznej, ani fizycznej.
Z tego wynika nasza zasada- nic na siłę. Cały zespół medyczny wykazuje ogrom cierpliwości dla każdego odwiedzającego nas dzieciaczka. „Wizyta trwa tyle, ile dziecko potrzebuje’’- mówi Pani Doktor Natalia Macek.

Nie jest sztuką zmusić kilkulatka do otwarcia buzi. Sukcesem jest pozyskanie zaufania dziecka, tak by bez obawy współpracowało na tej i kolejnych wizytach. W konsekwencji tego unikamy stresu i budowania się niechęci do lekarzy stomatologów.

By zobrazować sytuację, najłatwiej zadać sobie pytanie: co ja bym czuł, gdyby ktoś zmuszał mnie, do rzeczy budzącej lęk? Trudno sobie to wyobrazić, będąc dorosłym, stanowiącym o sobie człowiekiem. Dzieci w naszej klinice są traktowane jak dorośli- z należytym szacunkiem i zrozumieniem. Tylko w ten sposób możemy zachęcić maluchy do współpracy, a co za tym idzie utrwalić pozytywne skojarzenie z gabinetem dentystycznym, na czym zależy zarówno rodzicom , jak i stomatologom.

Często zadawanym pytaniem przez naszych małych pacjentów, jest dobrze znane rodzicom sformułowanie „a czy będzie bolało?’’. Z czystym sumieniem, odpowiadamy nie! Jesteśmy niezrównanie przygotowani do bezbolesnego zabiegu. Początkowo smarujemy dziecku dziąsełko "malinowym dżemem”, a następnie podajemy znieczulenie przedmiotem przypominającym różdżkę. Jest to innowacyjny typ znieczulenia komputerowego.

Reakcja dzieci na komputerową anestezję jest wyjątkowo pozytywna, szczególnie gdy wcześniej podawano im anestetyk w klasycznej formie. Nowoczesna anestezja wysoce redukuje ból, stres i czas trwania zabiegu. Komputer podaje znieczulenie bardzo powoli, w sposób ciągły, przez co unikamy wtłaczania leku pod ciśnieniem, jak w tradycyjnej anestezji.

Bardzo pożądaną cechą jest również to, że działanie występuje natychmiastowo. Eliminuje to konieczność czekania na wykonanie zabiegu, a jak wiemy spokojne czekanie to dla dziecka nie lada wyzwanie.

Chcesz uzyskać więcej informacji dotyczących zabiegów? Zadzwoń:
33 810 88 77
515 546 452