od Poniedziałku do Piątku od 9 do 20

Tomograf komputerowy

Ponieważ cenimy czas i wygodę naszych pacjentów, zapraszamy do naszej Pracowni Tomografii Komputerowej.

Pracownia radiodiagnostyki przy VIP Dental Clinic wyposażona w aparat do cyfrowej diagnostyki ortodontycznej oraz Tomograf Komputerowy. Jest to nowoczesny stożkowy tomograf stomatologiczny firmy Gendex (obecnie grupa KaVo Dental GmbH), nieodzowny w diagnostyce stomatologicznej, a w szczególności do wykonywania badań przed zabiegami założenia implantów, w skomplikowanych przypadkach leczenia kanałowego zębów, w schorzeniach zatok szczękowych i stawów skroniowo-żuchwowych.

Nowoczesny stożkowy tomograf 3D pozwala nam, na miejscu w VIP Dental Clinic, uzyskać trójwymiarowy obraz kości, zębów i tkanek miękkich pacjenta, dzięki czemu możemy błyskawicznie i bezpiecznie zdiagnozować pacjenta przy pomocy niezwykle małej dawki promieniowania. Dzięki tomografowi zabiegi leczenia kanałowego czy wszczepienia implantów mogą być wykonane z najwyższą precyzją. Badanie tomograficzne w przypadku implantacji pozwala nam ominąć miejsca przebiegu ważnych struktur anatomicznych jak nerw żuchwowy, korzenie zębów własnych czy zatoki szczękowe oraz umiejscowić implant w miejscu gdzie istnieje odpowiednia ilość, najlepsza jakość i gęstość kości, oraz gdzie implant będzie miał najlepszy rozkład sił żucia. Podczas leczenia kanałowego można odszukać ze 100% pewnością dodatkowe kanały korzeniowe, a także specyficzne krzywizny kanału dzięki czemu leczenie staje się jeszcze bardziej skuteczne i bezpieczne.

Tomografia ułatwia także, coraz bardziej popularne, wszczepianie zębów podczas jednej wizyty co w szczególności ceni sobie liczna rzesza naszych pacjentów z zagranicy.

Aparat jest niezwykle bezpieczny i wykonuje badanie o wysokiej dokładności-rozdzielczości przy niezwykle ograniczonej dawce promieniowania. Aby lepiej to zobrazować posłużymy się przykładem: Każdy pasażer samolotu, na trasie Warszawa - Nowy York otrzymuje podczas lotu dawkę promieniowania odpowiadającą prześwietleniu klatki piersiowej. Nasz pacjent podczas badania tomograficznego nowoczesnym tomografem komputerowym musiałby powtórzyć to badanie 5 razy, by otrzymać tę sama dawkę.

Dzięki Tomografii Komputerowej możemy zaoferować ulepszone usługi:

1. Skrócenie czasu niezbędnego do wykonania kompletnej rehabilitacji pacjenta przy użyciu implantów usługa – implanty w jeden dzień.
2. Precyzyjne wprowadzenie implantów do kości w miejscu, gdzie występuje jej najlepsza jakość i ilość kości, dzięki użyciu szablonów chirurgicznych, wykonanych w technologii CAD/CAM na podstawie badania Tomografii Komputerowej kości szczęki i żuchwy.( do tej pory diagnostyka była oparta na jednym wymiarze i niosła ze sobą ryzyko błędu)
3. Szablony chirurgiczne wykonane w technologii CAD/CAM, wykonane na podstawie badania Tomografii Komputerowej umożliwiają założenie implantów tzw. metodą bezpłatową czyli bez rozległego rozcinania i odwarstwiania dziąsła co znacznie przyspiesza gojenie i skraca okres rekonwalescencji. ( do tej pory zabieg wymagał rozległej interwencji chirurgicznej)
3. Precyzyjna diagnostyka zębów z chorobami miazgi zębów, uwidaczniająca nietypowy przebieg kanałów korzeniowych co umożliwia dokładne wyleczenie i uratowanie zęba przed ekstrakcją. ( do tej pory lekarz bazował na jednowymiarowym zdjęciu rtg, które nie zawsze uwidaczniało przyczynę zmian chorobowych)
4. Diagnostyka chorób przyzębia powikłanych zanikiem kości, umożliwia precyzyjne określenie miejsca i rozległości zaniku kości i przeprowadzenie zabiegu w sposób precyzyjny i mniej inwazyjny co zdecydowanie przyspiesza gojenie i rekonwalescencję po zabiegu ( do tej pory diagnostyka jednowymiarowa i ocena zaniku była przeprowadzana dopiero podczas zabiegu chirurgicznego polegającego na nacięciu dziąsła i odsłonięciu całego obszaru zniszczonego przez proces chorobowy)
5. Diagnostyka chorób błony śluzowej zatok szczękowych, w szczególności polipów z potwierdzeniem lub wykluczeniem przyczyny ze strony konkretnych zębów, a nawet z precyzyjnym określeniem, który kanał korzeniowy zęba jest źródłem infekcji. ( do tej pory na podstawie zdjęć punktowych i panoramicznych nie było możliwe uwidocznienie zmian w zatoce, tym bardziej nie było możliwe potwierdzenie lub wykluczenie przyczyny po stronie zębów)
6. Diagnostyka schorzeń stawów skroniowo-zuchwowych.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem:
33 810 88 77
515 546 452