Endodoncja

Nikomu nie trzeba tłumaczyć czym jest ból zęba. Każdego dnia doświadczają tego setki Polaków. Człowiek nie może skupić się na pracy, przyjemnościach, normalnym życiu. W ruch idzie masa leków przeciwbólowych, które z czasem przynoszą coraz mniejszą ulgę.

Wizyta u stomatologa umawiana jest zazwyczaj dopiero, kiedy pacjent nie może z bólu jeść i spać. Czemu tak się dzieje? Powodem jest zazwyczaj bagatelizowanie próchnicy, która jest groźną chorobą zębów i nie tylko.
Prawdziwy problem pojawia się z chwilą zainfekowania miazgi zębowej. Z pomocą przychodzą specjaliści stomatolodzy, zajmujący się endodoncją, czyli potocznie zwanym leczeniem kanałowym.

Zabieg polegający na oczyszczeniu kanałów zębowych jest niezbędny np. przy dużych ubytkach lub złamaniu zęba, by nie dopuścić do dalszego rozwoju stanu zapalnego. Często jest to też jedyna szansa na uratowanie zęba przed usunięciem.

Pierwszym pytaniem pacjentów (po usłyszeniu o leczeniu kanałowym) jest czy ten zabieg boli. Tak jak inne zabiegi w naszej klinice, ten również przeprowadzany jest bezboleśnie, w znieczuleniu miejscowym. Lekarze zajmujący się endodoncją, są to osoby o dużym doświadczeniu praktycznym, połączonym z szerokim zakresem wiedzy specjalistycznej. Dzięki nim, nasi pacjenci mogą nadal cieszyć się zdrowiem zębów i możliwością spożywania ulubionych pokarmów.

Czemu endodoncja jest tak ważna?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, z zagrożenia wywołanego chorobami jamy ustnej. Problem wydaje się obejmować jedynie zęby, co jest nieprawdą. Przez niedokładne przeżuwanie pokarmu, wynikające z dyskomfortu podczas gryzienia, można nabawić się wielu chorób przewodu pokarmowego, takich jak...

Czytaj więcej...

Dlaczego zaufało nam 1 500 pacjentów?

Na renomę naszej kliniki pracowaliśmy latami. Początki – jak zawsze, były trudne. Nie zrażaliśmy się jednak potknięciami, gdyż one dawały nam najcenniejsze lekcje. W ten sposób zgromadziliśmy ogrom wiedzy, niezbędny w naszej pracy. Od początku najwyższą wartością było...

Czytaj więcej...

Na ratunek zębom, czyli na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe, to dla przeciętnego pacjenta odległy temat. Praktycznie nie zdarza się, by ktokolwiek przy rezerwowaniu wizyty, brał pod uwagę konieczność leczenia przewodowego. Ból zęba, najczęściej równa się...

Czytaj więcej...

Zapraszamy na konsultację endodontyczną do naszej kliniki

Doktor Krysta, to doświadczony, doskonale wykształcony stomatolog, któremu zaufało tysiące pacjentów.

Leczenie kanałowe oddane w jego ręce, to gwarancja:

-profesjonalnego
-bezbolesnego
-kompleksowego

zadbania o piękny i zdrowy uśmiech. Wybór doktora Krysty, to wybór leczenia na światowym poziomie.