Ortodoncja

Nawet podczas zwykłej „wycieczki po bułki” do najbliższego sklepu spożywczego możemy spotkać osobę, która nosi aparat ortodontyczny. Ale ile z tych spotkanych przez nas przypadkowo osób jest w pełni zadowolonych z przebiegu swojego leczenia?

„Aparaty są nieestetyczne.”
„Słyszałam, że to boli.”
„Mój kolega miał mnóstwo problemów ze swoim aparatem.”

Zniechęcające, prawda? Zbyt często możemy słyszeć takie opinie. Niestety źle przeprowadzone leczenie ortodontyczne może być kłopotliwe i groźne dla zdrowia.
Pierwsza zasada naszej kliniki brzmi: leczyć tak, jakbyśmy sami chcieli być leczeni.

Aparaty ortodontyczne nie muszą być nieestetyczne – mogą być wręcz niewidoczne. To pacjent wybiera model, który mu najbardziej pasuje. Może to być aparat ruchomy lub stały, niewidoczny lub metaliczny. Dorośli pacjenci mogą wybrać również pomiędzy aparatem kosmetycznym lub lingwalnym. Możesz też wybrać: tradycyjna metoda leczenia czy innowacyjny system Incognito.

Jak przebiega sam proces leczenia?
Pierwsza wizyta polega na ocenie stanu uzębienia pacjenta. Następnie pobieramy wycisk i wykonujemy model komputerowy. Robimy zdjęcie uzębienia, które wykorzystamy do pomiarów ortodontycznych. Przesyłamy dane do laboratorium w Niemczech, które tworzy tzw. „zamki”.

Na kolejnej wizycie przechodzimy bezpośrednio do leczenia.
Dzięki stosowanym przez nas rozwiązaniom cyfrowym już na pierwszej wizycie konsultacyjnej możesz zobaczyć końcowy efekt podjętego leczenia. Ponadto – każdy etap leczenia jest projektowany i monitorowany komputerowo.

Czasami leczenie ortodontyczne pomaga u pacjentów, u których zdiagnozowano paradontozę. Jednak samo leczenie nie wystarcza. Najważniejsza jest higiena – czyli to, o co lekarz nie może zadbać, a co leży w gestii pacjenta.

Aparat w jeden dzień – nie wierzysz? Zadzwoń i umów się na pierwszą wizytę. Przekonaj się sam.

Dlaczego pacjenci wybierają leczenie ortodontyczne w klinice VIP Dental?

„Chcę poczuć się ważna. Mam dość traktowania mnie jako przykrej konieczności albo worka z pieniędzmi. Moje oczekiwania co do przebiegu leczenia są bardzo wysokie i wyczulona jestem na wszystkie poprawki wymyślane na siłę.” – Takich...

Czytaj więcej...

Czy każdy może podjąć się leczenia ortodontycznego?

Zdrowy i piękny uśmiech to twoja wizytówka, dlatego warto o niego zadbać już od najmłodszych lat. Tak jak idealna klinika, idealny lekarz-ortodonta, istnieje równolegle sylwetka idealnego pacjenta.
Czym się charakteryzuje idealny pacjent? Przede wszystkim dba o...

Czytaj więcej...

Aparat w jeden dzień – na czym to polega?

Kiedy decydujesz się na leczenie ortodontyczne zwracasz uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsze chcesz mieć wybór.
W naszej klinice możesz wybrać aparat ortodontyczny, który całkowicie zaspokoi twoje potrzeby. Już po pierwszej wizycie...

Czytaj więcej...

Zapraszamy do naszej kliniki na konsultację ortodontyczną!

Wybierz swój nowy aparat, dowiedz się o przebiegu leczenia i zobacz efekt końcowy.

Robimy wszystko, by nasza klinika stała się synonimem komfortu, profesjonalizmu i rzetelności.

Zaufaj nam – jesteśmy specjalistami. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej!